شنبه, ۱۸ آذر ۱۴۰۲ / بعد از ظهر / | 2023-12-09
کد خبر: 75283 |
تاریخ انتشار : ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۷ | ارسال توسط :
6 بازدید
۰
2
ارسال به دوستان
پ

تایباد- مدیر شبکه بهداشت و درمان تایباد گفت: علیرغم پیگیری یک ساله سهمیه استخدامی وزارت بهداشت در شهرستان تایباد در آزمون دوم اختصاص پیدا می‌کند و تایباد در آزمون پیش رو سهمیه ای ندارد.

تایباد در نوبت دوم سهمیه استخدامی وزارت بهداشت

به گزارش خبرنگار مهر، حیدر احسانی ظهر دوشنبه در نشست خبری با بیان اینکه برخی کمبودها در حوزه بهداشت و درمان مثل کمبود برخی اقلام دارویی کشوری است و مخصوص یک ناحیه خاص نیست؛ اظهار کرد: در خصوص شیرخشک؛ داروخانه‌ها بخش خصوصی تحت نظارت شبکه بهداشت و درمان هستند و وقتی محصولی را وارد داروخانه می‌کنند باید سریعاً در قفسه چیده شود. از آنجایی که حجم درخواست بالا است عملاً سهمیه سریع به فروش می‌رسد، از طرفی جرایم مالی وزارت بهداشت آنقدر سنگین است که برای داروخانه صرفه اقتصادی ندارد محصولی را در انبار نگهداری کند.

بیش از ۲۶ هزار زائر افغانستانی اربعین تحت مراقبت‌های سندرومیک قرار گرفتند

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تایباد در خصوص خدمات حوزه بهداشتی و درمانی در ایام اربعین ۱۴۰۲ گفت: در حوزه خدمات سفر اربعین جلسات زیادی برگزار شد و آماده استقبال از زائران شدیم. شبکه بهداشت و درمان در طول دوره ورود زائران ۲۶ هزار و ۷۰۵ زائر را تحت مراقبت‌های سندرومیک (مراقبت‌های بیماری‌های واگیردار) و ۴ هزار و ۲۷۷ نفر نیز تحت مراقبت‌های درمانی متفرقه قرار داد. در همین دوره یک آمبولانس و دو تکنسین و همچنین پزشکانی از ارتش نیز در غرفه بهداشت و درمان ارائه خدمت کردند. البته ۱۱ بیمار نیز اعزام به بیمارستان شدند که درمان آنها سرپایی بود و همان روز مرخص شدند.

وی با اشاره به نقش خیرین در توسعه زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی شهرستان تایباد، تصریح کرد: در سال جاری خیرین ریزه با تقبل ۶ میلیارد تومان اقدام به ایجاد مرکز خدمات جامع سلامت کردند و تلاش می‌کنیم با تکمیل پرسنل خدمات بهتری به مردم مشهدریزه ارائه دهیم. همچنین در جنب همین مرکز خیرین ریزه یک زمین به ارزش ۲ میلیارد تومان به مرکز جامع خدمات سلامت اهدا کردند و قرار است تمام خدمات ما از جمله اورژانس در یک مرکز جامع متمرکز شود.

احسانی اضافه کرد: زمانی که یک واحد توسعه پیدا می‌کند، اعتبار مشخصی برای آن تخصیص پیدا می‌کند، ما در سال قبل با پول خیرین برخی مراکز روستایی را توسعه دادیم و این توسعه هنوز در وزارت بهداشت ثبت نشده است‌، مانند مرکز مشهدریزه که ما نتوانستیم تجهیزات و پرسنل آن را تا کنون کامل کنیم تا بتواند بطور شبانه روزی فعالیت کند. البته ما این موارد را به وزارت بهداشت منتقل کردیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تایباد ادامه داد: شهرستان تایباد ۱۰ مرکز جامع خدمات سلامت باید داشته باشد که ۶ مرکز در این ۴ سال ساخته شد ولی کامل نیست. روند تکمیل آنها ۴ یا ۵ سال زمان می‌برد. در بیمارستان خاتم الانبیا (ص) نیز بخش دیالیز ما مربوط به سال‌های گذشته است که با ۸ تخت شامل ۶ تخت مربوط به بیماران عادی و ۲ تخت جهت خدمت به بیماران خاص فعال است. این بخش با فعالیت ۱۶ ساعت باز هم نمی‌تواند پاسخگوی تمام بیماران باشد، به همین دلیل جهت ارتقای بخش دیالیز اقدام کردیم که ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و دانشگاه علوم پزشکی نیز قول ۴ دستگاه دیالیز به ارزش ۴ میلیارد تومان داده است.

وی گفت: برای سهمیه استخدامی در آزمون پیش رو طی یکسال چندبار مکاتبه کردیم، گفتند برای نوبت دوم مجوز سهمیه تایباد اختصاص پیدا می‌کند.

احسانی در پاسخ به انتقادات سهمیه صفر استخدامی وزارت بهداشت اظهار کرد: در خصوص استخدام نیروهای وزارت بهداشت در تایباد جمعه گذشته در خطبه‌های نماز جمعه و همچنین فضای مجازی صحبت شد، باید عنوان کنیم که امسال ۲ آزمون استخدامی داریم. این دفترچه آزمون برابر صحبت دوستان مرکز استان جهت بخش‌های توسعه‌ای بوده است مانند باخرز و خواف که بر اساس اطلاعات سال ۱۴۰۱ در پایتخت انجام شده است و دخل و تصرفی در این خصوص در دانشگاه و شهرستان انجام نشده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تایباد اضافه کرد: تقریباً از سال ۱۴۰۱ هر ماه یک مکاتبه جهت استخدام نیرو درخواست دادیم، به جز این موارد فرماندار تایباد نیز کمبودهای شهرستان را به استاندار خراسان رضوی انتقال داده است. در این آزمون از ۱۹ شبکه بهداشت و درمان تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی مشهد حدود ۷ شبکه مجوز استخدامی داشته است، به همین دلیل آنچه به ما اعلام شده است مربوط به بخش‌های توسعه‌ای است.

وی گفت: در طول سه روز گذشته هم فرماندار و هم شبکه بهداشت و درمان مکاتباتی برای اصلاح موضوع انجام دادند و موضوع در دست پیگیری است با این حال جدای از برنامه استخدام تحت آزمون بالغ بر ۲۰ نیرو طی دو سال قبل جذب کردیم که یک رقم بی سابقه است.

احسانی با اشاره به آماده سازی واحد رادیولوژی و سونوگرافی درمانگاه نبی اکرم (ص) گفت: درمانگاه نبی اکرم (ص) یک مرکز بخش خصوصی است که با تعرفه‌های دولتی فعالیت می‌کند و ما به دنبال رونق آن هستیم، زیرا بخش زیادی از مراجعات سرپایی را جذب می‌کند، این بخش جهت راه اندازی بخش رادیولوژی خود با نیروی انسانی تحت قرارداد ما می‌تواند وارد مذاکره شود، اما ما نمی‌توانیم نیرو را به اجبار جهت شیفت در این بخش مشغول به کار کنیم. از طرفی این مرکز هنوز مجوز رادیولوژی خود را از سازمان انرژی اتمی را کسب نکرده است، با توجه به اهمیت موضوع سلامت مردم این درمانگاه باید اول مجوز مربوطه را کسب کند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تایباد در خصوص کمبود متخصص گوش، حلق و بینی در تایباد گفت: در روال اداری ما موضوعی به نام سطح بندی داریم که در این پروسه انواع تخصص‌ها تعریف می‌شود. بر اساس این سطح بندی است که رشته‌هایی مثل متخصص جراح مغز و اعصاب، پوست و گوش، حلق و بینی نداریم اما برای دوران کرونا هم فوق تخصص اعصاب کودکان و هم گوش و حلق و بینی را جذب کردیم. با اتمام طرح نیرو و به دلیل اتمام فوریت کرونا امکان جذب نیروی جدید وجود ندارد و البته تجهیزات این رشته‌ها را نیز نداریم.

وی در پاسخ به اعلام بیمارستان تایباد به عنوان واحد آلاینده محیط زیست اظهار کرد: این موضوع که بیمارستان به عنوان واحد آلاینده معرفی شده است مربوط به چند ماه قبل است، ما در بیمارستان به دنبال استفاده مجدد از آب نیستیم، از طرفی این آب برای بخش کشاورزی نیز قابل استفاده نیست. آب جاری فعلی جهت بخش غیر مثمر نظیر تاغزارها است و از طرفی طرح فاضلاب شهری نیز در حال شروع است و به صرفه نیست بخواهیم هزینه سنگین برای تصفیه آب انجام دهیم. آلایندگی بیمارستان برای ابتدای سال بود و ما با خرید تجهیزاتی به ارزش ۳۰۰ میلیون تومان آلایندگی را کاهش دادیم.

منبع : www.mehrnews.com
لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط اطلس فارسی در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید