ارائه خدمات توانبخشی و مددکاری بهزیستی در مهران و عراق

مدیرکل بهزیستی ایلام گفت: موکب این اداره کل در مرز مهران با عنوان خادمین سیدالشهدا در ایام اربعین امسال به زائران حسینی خدمت رسانی می کند.

به گزارش اطلس فارسی به نقل از تسنیم، حسین نورعلیوند امروز با بیان اینکه مهمترین خدمت این مجموعه در ایام اربعین امسال ساماندهی زائران گمشده از طریق شماره تماس ۱۲۳ در مرز مهران است، اظهار داشت: خدمات مورد نیاز به زائران دارای معلولیت، سالمند و غیره در این موکب با حضور تیم تخصصی توانبخشی انجام خواهد گرفت.

مدیرکل بهزیستی ایلام در ادامه به دیگر خدمات بهزیستی در این ایام اشاره کرد و افزود: اهدای وسایل توانبخشی به زائران نظیر واکر، عصا و غیره و همچنین تعمیر وسایل توانبخشی زائران اعم از ویلچر و غیره با استقرار یکی از افراد دارای معلولیت از جمله این خدمات است.

وی گفت: تیم‌های اورژانس اجتماعی، جابه‌جایی زائران با ویلچر و ارائه خدمات مشاوره و مددکاری نیز در مرز مهران مستقر و در کنار سایر موکب‌ها دیگر خدمت‌رسانی می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی ایلام تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی های انجام گرفته از ظرفیت مردم و موسسه‌های زیر مجموعه در کنار کارکنان ادارات بهزیستی سراسر استان که داوطلب ارائه خدمت به زائران در مرز مهران هستند استفاده و به صورت شیفت‌بندی تعیین و به مرز مهران اعزام خواهند شد.

نورعلیوند گفت: برای نخستین بار خدمات اورژانس اجتماعی این اداره کل در کشور عراق ارائه می شود و مددکاران اورژانس اجتماعی از پنج روز قبل تا سه روز بعد از ایام اربعین با استقرار در کشور عراق خدمات‌دهی به زائران را انجام خواهند داد.

انتهای پیام/۱۸۰/

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا