سه شنبه, ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ / بعد از ظهر / | 2024-06-18
کد خبر: 8081 |
تاریخ انتشار : ۲۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۸:۵۲ |
101 بازدید
۰
6
پ

مددکاری اجتماعی ورزشی می‌تواند به ورزشکاران فعال و بازنشسته کمک کند تا بر مشکلات فکری و روحی خود غلبه کنند.

مددکاری اجتماعی ورزشی می‌تواند به ورزشکاران فعال و بازنشسته کمک کند تا بر مشکلات فکری و روحی خود غلبه کنند.

مددکاری اجتماعی ورزشی

در این متن توضیحاتی را راجع به مددکاری اجتماعی ورزشی به شما خواهیم داد. مددکاری اجتماعی ورزشکاران از قدیمی ترین مداخلات مددکاری اجتماعی به شمار می‌رود. عمده فعالیت‌های مددکاران اجتماعی در حوزه ورزش برای جمعیت آسیب پذیر انجام می‌شود. یکی از متخصصین این امر می‌گوید که همراه کردن ورزش و مددکاری اجتماعی باعث می‌شود رفاه انسان، کاهش فقر و آسیبهای آن کمتر شود.

ورزشکاران در تمامی سطوح و انواع رشته ها یک گروه جمعیتی هستند و ممکن است نیازهایی داشته باشند که باید برآورده شود. مددکاری اجتماعی ورزشی در دنیای امروز سرعت تغییر بسیاری پیدا کرده است.

فرایند مددکاری اجتماعی ورزشی

مددکاران اجتماعی حوزه ی ورزش می‌توانند در انواع مجموعه های ورزشی تحولی ایجاد کنند. با توجه به فشارهای زیادی که روی ورزشکاران وجود دارد می‌توان فهمید که برای موفقیت باید یک ذهن رقابتی داشت.

مطالعاتی که راجع به مددکاری ورزشی انجام شده نشان می‌دهد این کار مزایای بسیاری دارد. اما در زیر سایه ی رشد عرصه های مختلف ورزشی و شلوغ شدن آنها، مشکلات و فشارهای جدیدی برای ورزشکاران به وجود آمده است.

در زیر سایه ی شلوغ عرصه های مددکاری در مسائل ورزشی تکنیکهای جدیدی به وجود آورده است. شغل ورزشکاران در اکثر اوقات به دلیل اهمیت آمار، گلها، سبدها، پاس گلها و بلاک چالشهایی دارد در یاد انسانها می‌ماند.

سرعت، قدرت و چابکی می‌تواند برد، باخت و تساوی های مهمی برای شما پیش بیاورد. فشار مسائلی که ذکر شد موجب می‌شود برخی از تجربه ی بیشتر و بهتر ورزش غافل شوند. برخی از ورزشکاران شاغل یا حتی بازنشسته هنوز هم برخی از عوارض روحی و جسمی ورزش را همراه خود دارند.

مددکاری اجتماعی ورزشی می‌تواند به ورزشکاران فعال و بازنشسته کمک کند.

تأثیر مددکاری اجتماعی ورزشی روی ورزشکاران

در صورتی که از مددکاری ورزشی اطلاع داشته باشید با یک سری از فشارهای روانی که ممکن است در محیطهای ورزشی وجود داشته باشد آشنا خواهید شد.

در ادامه چند مورد از عوارضی که ممکن است برای یک ورزشکار پیش بیاید را ذکر می‌کنیم. این عوارض ها از جمله افسردگی، اضطراب، سوء مصرف مواد، اختلالات اشتها، مشکل در انتقال به شغل جدید پس از یک حرفه ورزشی، مسائل شناختی، درد مزمن می‌باشد.

مددکاری ورزشی تلاش دارد که به این عوارض غلبه کند. این‌گونه خدمات به ورزشکاران کمک می‌کند در همه ی زمینه ها زندگی بهتری داشته باشند.

ورزشکارانی که در دوران ورزشیِ خود، پوشش رسانه ایِ زیادی روی آنها وجود دارد تحت فشار زیادی قرار می‌گیرند. موانع و مشکلات مختلف می‌تواند آن جنبه ی تاریک ورزشکاران را نشان بدهد. طبیعتاً یک فرد ورزشکار به تنهایی نمی‌تواند به عوارض موجود غلبه کند.

مددکاری ورزشی از آندسته خدماتی است که به ورزشکاران کمک می‌کند بر مشکلات فکری و روحی غلبه کنند.

فواید مددکاری اجتماعی در حوزه ورزش

از اولین کارهایی که مددکاران می‌کنند توجه به نیازها، چالش های ورزشکار و کاهش فشار مشکلات روانی است. مددکاران اجتماعی ورزشی می‌توانند برای ارائه ی یک بینش مناسب در مورد چگونگی رقابت ورزشی روی یک ورزشکار تأثیر گذارند.

همچنین ارائه ی حمایت، تحقیق، هماهنگ کردن پرونده ها، مشاوره و تغییر خط مشیء، جزء خدماتی است که یک مددکار اجتماعی ارائه می‌کند. مددکاران اجتماعی با این هدف که برای شرایط چالشی راهکاری ارائه کنند همواره در حال تلاش و تحقیق و بررسی هستند. یکی از مراکز فعال در زمینه ی مددکاری اجتماعی مجموعه ی ما است که دارای انجمن جهانی مددکاری اجتماعی ورزشی می باشد.

لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسانه تاب آوری ایران در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.