مددکاری اجتماعی امراض کودکان | Pediatric Social Work

مددکاری اجتماعی امراض کودکان | Pediatric Social Work
راهنمای مقدماتی برای مددکاری اجتماعی امراض کودکان
نوشته کیتلین لویی [ارشدمددکاری اجتماعی_دانشگاه استنفورد]

مددکاران اجتماعی امراض کودکان در محیط های درمانی سرپایی و بستری کار می کنند تا از کودکانی که در حال تجربه شرایط درمانی مزمن و یا حاد هستند حمایت کنند.

آنها همچنین با خانواده های کودکان بیمار همکاری می کنند تا حمایت عاطفی، هماهنگی خدمات مراقبت، ارتباط با منابع مهم و کمک به پیمودن سیستم پزشکی و ارتباط با تیم های پزشکی را فراهم کنند. مددکاران اجتماعی امراض کودکان معمولاً در بخش های اطفال بیمارستان ها و مراکز پزشکی مشغول به کار هستند، اما ممکن است در مراکز خصوصی و کلینیک ها، مراکز بهداشتی درمانی و سایر مراکزی که خدمات پزشکی به کودکان و نوجوانان ارائه می دهند، کار کنند.

چالش های پیش روی مددکاران اجتماعی امراض کودکان در این شغل عبارتند از: تحمل بار عاطفی خانواده های دچار ناراحتی، منابع نامناسب برای کمک به هر یک از مددجویان به اندازه­ای که آنها می خواهند، و کار بیش از اندازه. با وجود این چالش ها، بسیاری از مددکاران اجتماعی امراض کودکان به دلیل روابط معناداری که با بیماران و خانواده های آنها ایجاد می کنند و تاثیر مثبت کارشان، این رشته را بسیار ارزشمند می دانند.

دانشجویان مددکاری اجتماعی که علاقه مندند مددکار اجتماعی امراض کودکان شوند، باید با تکمیل کارورزی خود در محیط های پزشکی، در صورت امکان، و با انجام کارهای مربوط به کارهای پزشکی و مراقبت از کودکان و خانواده ها برای این فیلد دشوار آماده شوند. کار با کودکان در یک مرکز خدمات از طریق کار داوطلبانه، کارآموزی و دیگر راه ها نیز مفید است، زیرا باعث ملاقات با مددکاران اجتماعی امراض کودکان حاضر در این مراکز برای به دست آوردن درک درستی از این زمینه کاری می شود.

فایل متن کامل مقاله را از اینجا دریافت نمایید.

گردآوری و ترجمه: فاطمه محمدی؛ مددکار اجتماعی
انتشاریافته در مجموعه رسانه های مددکاری اجتماعی ایرانیان

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا