مددکاری اجتماعی خصوصی | Private Practice Social Work

مددکاری اجتماعی خصوصی | Private Practice Social Work

راهنمای مقدماتی برای مددکاری اجتماعی خصوصی

نویسنده: کیتلین لوئی

بنابه گفته انجمن ملی مددکاران اجتماعی (NASW)، یکی از متداول ترین پرسش ها از اعضاء این انجمن، این است: «چگونه می توانم فعالعیت خصوصی خود را آغاز کنم؟» ایجاد یک فعالیت خصوصی تلاشی چالش برانگیز است، و نیازمند مقدار زیادی ابتکار عمل، تجربه حرفه ای در این زمینه، درک سازمان و کسب و کار، و حفظ مجوز ها و گواهینامه های مربوطه است. با این حال، بسیاری از مددکاران اجتماعی بالینی در بخش خصوصی احساس می کنند که مزایای این مسیر شغلی بیشتر از مشکلات آن است. به عنوان مثال، کار در بخش خصوصی می تواند مددکاران اجتماعی را قادر سازد در حوزه خاصی از مددکاری اجتماعی تخصص پیدا کنند، برنامه خود و انواع مددجویانی که ویزیت می کنند را کنترل کنند، و روش های خلاقانه و نوآورانه ای را برای کمک به مردم در برخورد با مشکلات شان ایجاد کنند.

بیشتر مددکاران اجتماعی بالینی دارای مجوز (LCSWs) که در بخش خصوصی فعالیت می کنند، به عنوان روان درمانگر کار می کنند، هرچند برخی از مددکاران اجتماعی ممکن است مشاوره های کسب و کار را شروع کنند یا، اگر آنها دارای تجربه سطح کلان باشند، فعالیتهایی را آغاز می کنند که به سازمان های خدمات اجتماعی در توسعه برنامه ها و تحقیقات کمک می کند.

بنابه گفته انجمن ملی مددکاران اجتماعی(NASW)، برخی از مراحل اصلی در کار به عنوان یک کارشناس مددکاری اجتماعی خصوصی عبارتند از:

  • دریافت گواهی MSW از یک موسسه CSWE معتبر.
  • اخذ مجوز مددکاری اجتماعی بالینی در ایالت محل اقامت فرد.
  • تکمیل حداقل ۳۰۰۰ ساعت یا دو سال کار بالینی تحت نظارت پس از فارغ التحصیلی.
  • دریافت شماره شناسه ملی ارائه کننده مراقبت (NPI) که همه ارائه دهندگان مراقبتهای بهداشت روانی باید برای خدمت به مراجعین داشته باشند.
  • تحقیق و مدیریت جنبه های مدیریتی و لجستیکی لازم برای راه اندازی و حفظ یک کسب و کار، از جمله به طور بالقوه:

 

فایل متن کامل مقاله را از اینجا دریافت نمایید.

گردآوری و ترجمه: فاطمه محمدی؛ مددکار اجتماعی
انتشاریافته در مجموعه رسانه های مددکاری اجتماعی ایرانیان

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا