مددکاری اجتماعی سالمندان | Gerontological Social Work

مددکاری اجتماعی سالمندان | Gerontological Social Work
راهنمای مقدماتی برای مددکاران اجتماعی سالمندان
نویسنده: کیتلین لوئی [ارشد مددکاری اجتماعی _ دانشگاه استنفورد]

مددکاران اجتماعی جرنتولوژیک، همچنین شناخته شده به عنوان مددکاران اجتماعی سالمندان، مراقبت از بیماران سالمند را در مراکز متنوعی از جمله بیمارستان ها، کلینیک های بهداشت عمومی، مراکز مراقبت های بهداشتی درازمدت و اقامتی، مراکز درمانی آسایشگاهی و مراکز مراقبت های بهداشتی درمانی روزانه هماهنگ می کنند. در مراکز سرپایی، مددکاران اجتماعی سالمندان به عنوان حامیان افراد سالخورده کمک می کنند تا اطمینان حاصل شود که حمایت های روانی، عاطفی، اجتماعی و خانوادگی مورد نیازشان و حمایتهای خانوادگی که نیاز دارند دریافت می کنند، در حالی که آنها را به منابع در جامعه متصل می کنند که می توانند حمایت های بیشتری را ارائه دهند.

در مراکز مراقبت های بستری و اقامتی، مددکاران اجتماعی سالمندان ارزیابی های پذیرش را برای تعیین نیازهای روانی، عاطفی و اجتماعی بیماران انجام می دهند؛ با تیم بزرگتری از پزشکان، پرستاران، روانشناسان، مدیران مورد و دیگر کارکنان مراقبت های بهداشتی برای ایجاد و به روز کردن منظم برنامه های درمانی بیمار همکاری می­کنند؛ گزینه های طرح درمان را با بیماران و خانواده های آنها در میان می گذارند؛ و ترخیص بیمار را کنترل می کنند.

افراد سالمند ممکن است با انزوا، افسردگی، بی ثباتی مالی، زوال عقل، اضطراب و دیگر چالش های روانی، عاطفی و اجتماعی روبرو شوند. آنها همچنین ممکن است کاهش سلامتی و افزایش وابستگی به مراقبت های پزشکی و حمایت خانواده را تجربه کنند و این تغییر در استقلال برای آنها و خانواده هایشان دشوار است. مددکاران اجتماعی سالمندان به مددجویان خود کمک می کنند این مشکل و دیگر چالش ها را مدیریت کنند با ارائه مشاوره و درمان، توصیه به خانواده های مددجویان در مورد چگونگی ارائه بهترین حمایت از عزیزان سالخورده شان، با خدمت به عنوان پل ارتباطی بین مددجویان و بقیه تیم مراقبت، و اطمینان از اینکه مددجویان در صورت نیاز یا زمانی که آنها بین برنامه های درمانی بستری و سرپایی، مراقبت در منزل، برنامه های درمانی روزانه و غیره جابه جا می شوند، خدمات دریافت می کنند.

فایل متن کامل مقاله را از اینجا دریافت نمایید.

گردآوری و ترجمه: فاطمه محمدی؛ مددکار اجتماعی
انتشاریافته در مجموعه رسانه های مددکاری اجتماعی ایرانیان

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا