مددکاری اجتماعی کلان | Macro Social Work

مددکاری اجتماعی کلان | Macro Social Work

راهنمای مقدماتی برای مددکاری اجتماعی  کلان

نویسنده: کیتلین لوئی [ارشدمددکاری اجتماعی_دانشگاه استنفورد]

مددکاری اجتماعی کلان رشته گسترده ای است که بر بررسی مشکلات اجتماعی در مقیاس بزرگتر و توسعه و اجرای مداخلات اجتماعی متمرکز است که هدف آنها ایجاد تغییرات مثبت در سطوح اجتماعی، دولتی و ملّی است. مددکاری اجتماعی کلان شامل مواردی مانند تحقیقات مددکاری اجتماعی، توسعه برنامه برای جوامع کوچک و بزرگ، ارزیابی برنامه ها، ابتکارات آموزشی مبتنی بر جامعه، تجزیه و تحلیل و حمایت از سیاست، مدیریت غیرانتفاعی و رهبری و توسعه سازمانی است.

با توجه به گستره وسیعی از مسئولیت ها و نقش هایی که در حیطه مددکاری اجتماعی کلان قرار می گیرند، مددکاران اجتماعی در این رشته می توانند در زمینه های بسیار مختلفی کار کنند، از جمله اما نه تنها محدود به گروه های حمایت سیاسی، دانشگاه ها و دیگر موسسات تحقیقاتی، سازمان های غیر انتفاعی و داوطلبانه، و اتاقهای فکر دولت.

نقشهای ویژه­ مددکاری اجتماعی کلان شامل؛ سیاستگزاران و تحلیل گران سیاسی، متخصصان خدمات اجتماعی و بشری، متخصصان توسعه برنامه و همکاران و تحلیل گران تحقیقات است، اما محدود به آنها نیست. مددکاران اجتماعی کلان معمولاً با یک تیم بزرگتر متشکل از محققان، مدافعان، فعالان، تحلیلگران، مربیان و / یا کارمندان دولتی همکاری می کنند.

بررسی مشاغل در مددکاری اجتماعی کلان

همانند مددکاری اجتماعی خُرد و متوسط، مددکاری اجتماعی کلان بر درک افراد در بافت محیطشان و اینکه چگونه مسائلی مانند تفاوتهای اجتماعی- اقتصادی، تبعیض نژادی و سایر اشکال تعصب، قانونگذاری ملّی و ایالتی، و ساختارهای سازمانی در سطح گروه، جامعه و کشور به افراد کمک می کنند تا بر چالشهایی که شخصاً، در خانواده هایشان، در سر کار  و در محافل اجتماعی شان دارند تمرکز کنند. هرچند، مددکاری اجتماعی کلان برخلاف مددکاری اجتماعی خُرد (که گاهی مددکاری اجتماعی بالینی یا مستقیم و بی واسطه، نامیده می شود) بر ارزیابی و رسیدگی به مشکلات افراد از طریق ارزیابی ها، تشخیص، مشاوره و درمان یک به یک یا حتی در گروه کوچک تمرکز نمی کند. در عوض، مددکاران اجتماعی کلان معمولاً به افراد بطور غیر مستقیم از طریق یکی یا ترکیبی از موارد زیر کمک می کنند:

فایل متن کامل مقاله را از اینجا دریافت نمایید.

گردآوری و ترجمه: فاطمه محمدی؛ مددکار اجتماعی
انتشاریافته در مجموعه رسانه های مددکاری اجتماعی ایرانیان

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا