۵۵ محله کمتر برخوردار در شهرستان‌های استان یزد

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان یزد گفت: تاکنون با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی ۵۵ محله کمتر برخوردار در شهرستان‌های استان شناسایی شده است.

۵۵ محله کمتر برخوردار در شهرستان‌های استان یزد

به گزارش اطلس فارسی؛ “عباس متولی پور ” روز چهارشنبه در جلسه هم‌اندیشی طرح توانمندسازی و تحول اجتماع محور در مهریز افزود: این طرح با هدف توانمندسازی و تحول اجتماع محور محلات کم برخوردار در حوزه‌های مسکن، اشتغال، تحصیلات، سلامت، خوراک، پوشاک و ورزش برنامه‌ریزی شده است.

وی با قدردانی از اقداماتی که تاکنون با همکاری دستگاه‌های مختلف برای اجرای این طرح انجام شده، ادامه داد: چهار دستگاه ستاد اجرایی فرمان امام، هلال احمر، بهزیستی و کمیته امداد به عنوان متولی در این طرح انتخاب شده و سایر دستگاه‌ها خدمات خود را با هماهنگی این دستگاه ها در محله‌های کمتر برخوردار ارائه می‌دهند.

این مسئول بیان کرد: توانمندسازی محلات کمتر برخوردار با همکاری ادارات و نهادهای مختلف و همراهی مردم و نخبگان نقش مهمی در کمک به پیشگیری از آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی دارد و طرح توانمند سازی و تحول اجتماع محور جزو برنامه‌های اساسی بهزیستی با همکاری سایر دستگاه‌ها است.

فرماندار مهریز نیز از مجموعه ادارات این شهرستان خواست، با احصاء مسائل و مشکلات محلات کمتر برخوردار و استفاده از ظرفیت نهادها، دستگاه‌ها و معتمدان، خدمات حمایتی و مددکاری به این محلات با هدف توانمندسازی ارائه کنند.

محمد دهقان بنادکی افزود: هفت محله در شهرستان مهریز جزو این طرح قرار گرفته که امیدواریم با کمک خیران، بهزیستی و سایر دستگاه‌های اجرایی مشکلات این محله ها کاهش پیدا کند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد و دارای بیش از ۱۰۰ محله در شهر و مناطق روستایی است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا