رسانه تاب آوری اجتماعی ایران چگونه به ارتقاء تاب آوری ایرانیان می اندیشد؟

درباره سایت تاب آوری اجتماعی بیشتر بدانیم

رسانه تاب آوری اجتماعی ایران چگونه به ارتقاء تاب آوری ایرانیان می اندیشد؟

تیم تخصصی رسانه تاب آوری ایران
رسانه تاب آوری اجتماعی ایران چگونه به ارتقاء تاب آوری ایرانیان می اندیشد؟ کاسیوپو، زاترا و ریِس از محققین تاب آوری معتقدند که تاب آوری اجتماعی یک ساختار چند سطحی است که خود را به صورت ظرفیت افراد و گروه ها برای پرورش، تعامل ، حفظ ارتباطات اجتماعی مثبت، بردباری، و بهبودی از عوامل استرس زا و انزوای اجتماعی نشان می دهد.

نیازهای روزافزونی مبنی بر ارزیابی محرک های اصولی تاب آوری اجتماعی وجود دارد. بیشترین تحقیقات پیرامون تاب آوری، ارزیابی عوامل مرتبط با طیفی از حوزه های اجتماعی شامل محیط اجتماعی، اقتصادی، سازمانی، زیرساختی، و طبیعی است.

در این شرایط تحقیقات متمرکز بر اهمیت تاب آوری اجتماعی می باشد که در حقیقت به معنای ظرفیت افراد و جوامع در مقابله با شوک ها و استرس های بیرونی است، و این که تاب آوری چگونه به آمادگی جامعه، واکنش افراد نسبت به حادثه و بهبودی پس از حادثه کمک می کند.

وقتی بحران پدیدار می شود، افراد تاب آور توانایی آن را دارند که با استفاده از فنون حل مسئله، به راه حل های امن و مطمئن برسند. در خالی که سایر افراد در این گونه موقعیت ها، دچار استرس زیاد می شوند و نمی توانند راه حل مناسب و مفیدی را انتخاب کنند.

تاب آوری به­ عنوان حیطه ای پرطرفدار در سال­های اخیر، به مطالعه و کشف توانمندی­های فردی و بین فردی می­ پردازد و باعث پیشرفت و مقاومت در شرایط دشوار می­ گردد. تاب آوری قابلیت فرد در برقراری تعادل زیستی-روانی و معنوی، در مقابل شرایط مخاطره آمیز می‌باشد، نوعی ترمیم خود که با پیامدهای مثبت هیجانی، عاطفی و شناختی همراه‌ است.

حالا این سئوال مطرح است که مددکاران اجتماعی چه نقش یا نقشهایی می‌توانند در ارتقاء تاب آوری اجتماعی داشته باشند و ارتقاء تاب آوریِ اجتماعی چه ارتباطی با سلامت اجتماعیِ جامعه دارد.

از همبن رو بر آن شدیم یکی از بهترین و قوی ترین سایتهای زیر مجموعه رسانه مددکاری اجتماعی ایرانیان با به صورت اختصاصی به تاب آوری اختصاص دهیم و به همین منظور، بر اساس آخرین مصوبه تیم تخصصی مددکاری اجتماعی ایرانیان در آبانماه سال جاری، وبسایت اطلس فارسی را با مدنظر قرار دادن قابلیت ها و امکانات خاص آن به تاب آوری اجتماعی اختصاص دادیم.

با مدنظر قرار دادن این نکته که در حال حاضر سایتهای متعددی با محوریت موضوعی تاب آوری روانشناختی و سایر موضوعات مشابه فعالیت دارند، لذا رسانه تاب آوری اجتماعی ایران در نظر دارد تاب آوری را از منظر احتماعی دنبال نماید.

رسانه تاب آوری اجتماعی ایران در نظر دارد مؤلفه های اجتماعی تاب آوری را بازشناسی، ساختارمند و بازتعریف نماید بطوریکه به شاخص های زندگی عادی احتماعی قابل تعمیم باشد و چه بسا بتوانیم در قالب طرح ها و برنامه های آموزشی برای استانهای مختلف کشور (متناسب سازی شده نسبت به شاخص های بوم زیست های متنوع میهن عزیزمان ایران) جهت آموزش به اقشار مختلف سنی، جنسی، شغلی و صنفی ارائه دهیم تا انشاالله بتوانیم برای جامعه ایران و ایرانیان مفید فایده واقع شویم.

رسانه تاب آوری اجتماعی ایران در نظر دارد مؤلفه های اجتماعی تاب آوری را بازشناسی، ساختارمند و بازتعریف نماید
رسانه تاب آوری اجتماعی ایران در نظر دارد مؤلفه های اجتماعی تاب آوری را بازشناسی، ساختارمند و بازتعریف نماید

هدف غایی رسانه تاب آوری اجتماعی ایران، ارتقاء سطوح کمٌی و کیفی تاب آوری اجتماعی جوامع محلی و منطقه ای کشور ایران است که انشاالله با همراهی تیم تخصصی خانه تاب آوری ایرانیان که همواره پشتیبان مادی و معنوی مان بوده اند در این مسیر گامهای موثر و کارآمدی برخواهیم داشت.

آدرس تاب آوری اجتماعی ایران

در پایان خاطرنشان می گردد آدرس اینترنتی رسانه تاب آوری اجتماعی ایران talisweb.ir و socialresilience.ir  می باشد که بطور انحصاری متعلق به رسانه مددکاری اجتماعی ایرانیان است که به همت دکتر جواد طلسچی یکتا «مدیر کل رسانه مددکاری اجتماعی ایرانیان» تأسیس شده و کلیه فعالیتها و اقدامات این رسانه تحت نظارت ایشان می باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا