روانشناسی اجتماعی تعاملات انسانی را مطالعه می کند

درک روانشناسی اجتماعی

کاری از کارگروه تولید محتوای رسانه تاب آوری اجتماعی

نحوه درک ما از خود در ارتباط با سایر نقاط جهان، بر رفتارها و باورهای ما تأثیر می گذارد. نظرات دیگران نیز بر رفتار ما و نحوه نگرش ما نسبت به خود تأثیر می گذارد. روانشناسان اجتماعی به تمام جنبه های روابط بین فردی و راه هایی که روانشناسی می تواند این تعاملات را بهبود بخشد علاقه مند هستند. برای مثال، تحقیقات آن‌ها به ما کمک می‌کند بفهمیم مردم چگونه نگرش‌هایی را نسبت به دیگران ایجاد می‌کنند و زمانی که این نگرش‌ها مضر هستند – برای مثال در مورد تعصب – بینشی در مورد راه‌های تغییر آنها ارائه می‌دهد.

روانشناسی اجتماعی کاربردی

روانشناسان اجتماعی مطالعه می کنند که چگونه تأثیرات اجتماعی، ادراک اجتماعی و تعامل اجتماعی بر رفتارهای فردی و گروهی اثر می گذارند.

عمده فعالیتهای و اهداف روانشناسان اجتماعی

برخی از روانشناسان اجتماعی بر انجام تحقیقات در مورد رفتار انسان تمرکز می کنند. برخی دیگر بر کاربرد عملی روانشناسی اجتماعی با کمک به سازمان ها در استخدام و آموزش کارکنان تمرکز می کنند. ارزیابی برنامه‌های آموزشی برای تعیین اینکه آیا استراتژی‌های مداخله مؤثر هستند یا خیر. جست‌وجوی راه‌هایی برای تشویق مردم به کاهش آلودگی؛ یا ارائه مشاوره به مشاغل یا کارمندانی که برای میانجیگری در تعارض به کمک نیاز دارند.

از آنجا که روانشناسان اجتماعی در جهت ترکیب دانش خود از رفتارهای انسانی با روش های تحقیق علمی آموزش دیده اند، از فرصتهای شغلی و کاری متنوعی برخوردارند.

روانشناسی اجتماعی تعاملات انسانی را مطالعه می کند
روانشناسی اجتماعی تعاملات انسانی را مطالعه می کند

بسیاری از روانشناسان اجتماعی کار در محیط های آموزشی مانند کالج ها و دانشگاه ها را انتخاب می کنند که در آنجا تحقیق می کنند، برای دانشجویان تدریس می کنند و در آزمایشگاه های روانشناسی اجتماعی فعالیت می کنند. سایر روانشناسان اجتماعی برای ادارات دولتی، سازمان های غیرانتفاعی، بیمارستان ها، آژانس های خدمات اجتماعی و شرکت های خصوصی کار می کنند. طیف گزینه های شغلی برای یک روانشناس اجتماعی به قدری متنوع است که ممکن است شامل تحقیق، بازاریابی، سیاست یا حتی طراحی فناوری باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا