مددکاری اجتماعی درمان چیست؟ | چرا به مددکاران اجتماعی درمانی نیازمندیم؟ | قسمت اول

مددکاری اجتماعی درمان چیست؟ | چرا به مددکاران اجتماعی درمانی نیازمندیم؟ | قسمت اولمددکاری اجتماعی درمان چیست؟

امروزه، نظام خدمات بهداشتی و درمانی برای بسیاری از مردم این کشور، علاوه بر هزینه های سنگین، بسیار طاقت فرسا و گیج کننده است. در حقیقت، سیستم مراقبت بهداشت امروز، برای ترساندن و به وحشت انداختن حتی نیرومندترین و با صلاحیت ترین افراد کافی است. بیماری ها و زخم‌های وخیم گاهی اوقات حتی برای ویران کردن و تخریب بعضی بیماران برای سالیان سال کافی است. با این حال، مددکاران اجتماعی درمان برای کمک به بیماران به منظور درک دنیای مراقبت بهداشت اینجا هستند.

این مددکاران اجتماعی به افراد برای انجام هرکاری در جهت یافتن خدمات درمانی برای کمک به پرداختن خدمات درمانی به منظور بهبود جراحت و بیماری کمک می کنند. این مسأله ممکن است شامل مشاوره دادن، همچون وکیل مدافع بیمار نقش ایفا کردن یا بیمار را به تسهیلات رفاهی برنامه ارجاع دادن، باشد. عموماً مددکاران اجتماعی درمان، با انواع مختلف بیماران کار می کنند. افرادی که از کمک مددکاران اجتماعی درمان بهره‌مند می‌شوند ممکن است از تمامی سنین و از همه مشاغل باشند.

اگر تصمیم دارد که شغل مددکاری اجتماعی را شروع کنید، بطورکلی با کودکان، والدینشان، بزرگسالان و سالخوردگان کار خواهید کرد. شما ممکن است با بیماران فقیر و درکنار آنها با افراد متوسط و ثروتمند کار کنید.

اگر به دنبال این هستید که مددکار اجتماعی درمان شوید، دانش شیوه‌های درمانی، همچون روش تشخیص و درمان عموماً پیشنهاد می‌شود. افزون بر این، شما باید بتوانید با بیماران، خانواده‌هایشان، پزشکان، پرستاران و دفاتر تسهیلات مراقبت بهداشت ارتباط مؤثری برقرار کنید.

زمانی که رشته مددکاری اجتماعی را دنبال می کنید، صفات عالی همچون مهارت های سازمانی، بردباری، درک موقعیت، باید داشته باشید.

چرا به مددکاران اجتماعی درمانی نیازمندیم؟

جهان پزشکی و خدمات بهداشتی هم به لحاظ احساسی و مالی گیج کننده و ترسناک هستند. درواقع، بعضی افرد هنگام نیاز به دکتر ممکن است حتی از رفتن به دکتر یا بیمارستان کاملاً به این دلایل اجتناب کنند. برجای ماندن جراحت وخیم یا بیماری لاعلاج غالباً خطرناک است و حتی می تواند گه گاهی کشنده باشند.

به جای اینکه در مشکلات تقلا بزنند (به جای دست و پا زدن در تاریکی)، استرس کیفیت خدمات درمان را داشته باشند یا نگرانی درباره‌ این که چطور هزینه‌های بیمارستان را پرداخت کنند، بیماران می توانند در جستجوی کمک مددکاران اجتماعی درمانی ‌باشد.

این افراد حرفه‌ای به سختی برای کمک به آسودگی خاطر بیماران، از طریق ایفای نقش‌هایی همچون وکیل مدافع بیمار بودن و حمایت کردن از آنان در مرحله‌ای از راه، کار می کنند.

بطور خلاصه، مددکاران اجتماعی درمانی، به راحت کردن جهان درمان برای بیماران و خانوادهایشان کمک می کنند.

گردآوری و ترجمه: زلیخا عربگری؛ کارشناس ارشد مددکاری اجتماعی
منبع: مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی مددکاران اجتماعی ایران

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا