مدیریت کیس در حرفه مددکاری اجتماعی

مدیریت کیس در حرفه مددکاری اجتماعیمقدمه

مراجعان حرفه مددکاری اجتماعی اغلب نیازهای پیچیده و متعددی را به همراه خود دارند. این نیازها می­تواند از تحویل غذا و هزینه­ های رفت­ و آمد تا مشاوره روانشناختی _ اجتماعی و مراقبت پرستاری در منزل را نیز دربرگیرد. مددکاران اجتماعی که در ارزیابی این نیازها متخصص هستند، به مراجعان و خانواده­ هایشان برای دسترسی به خدمات مورد نیاز و هماهنگ کردن به منظور دریافت خدمات مختلف، به عنوان مدیران کیس در حرفه مددکاری اجتماعی فعالیت می­کنند. در همین راستا انجمن ملی مددکاران اجتماعی (NASW) صدور گواهینامه در مورد مدیریت کیس، برای متخصصان حرفه­ مددکاری اجتماعی را پیشنهاد و ارائه می­ دهد.

شناسایی

انجمن ملی مددکاران اجتماعی (NASW)، مدیریت کیس در حرفه مددکاری اجتماعی را به عنوان یک روش ارائه خدمات مطرح می­ نماید که در آن یک مدیر کیس مورد تأیید، به ارزیابی مراجعان و خانواده­ هایشان می­ پردازد. براساس نیازهای شناسایی شده در ارزیابی، یک مدیر کیس، پس از سازماندهی، هماهنگی و پایش نسبت به خدمات متعدد، ارائه­ دهندگان خدمات مختلف برای فراهم نمودن خدمات مورد نیاز مراجعان را سامان می­دهد. این ارائه­ دهندگان خدمات، می­توانند شامل سازمان­های دولتی و محلی خدمات اجتماعی و سازمان­های غیرانتفاعی باشند. طبق گزارش انجمن ملی مددکاران اجتماعی (NASW)، مدیریت کیس توسط مددکاران اجتماعی، نه تنها باید به نیازهای روانشناختی و اجتماعی بپردازد بلکه باید شرایط سیستم خدمات اجتماعی سازمانی را نیز به خوبی درنظر داشته باشند.

ملاحظات

بر طبق دیدگاه انجمن ملی مددکاران اجتماعی (NASW) از آنجایی که مددکاران اجتماعی در چینش­های مختلف، از جمله مدارس، سیستم­ های مراقبت­های پزشکی _ بهداشتی، سازمان های دولتی و محلی و سازمان­های غیر­انتفاعی و مردم نهاد (NGOs) فعالیت می­کنند، مدیریت کیس در عمل کاری متفاوت است. به طور مثال، مددکاران اجتماعی که به عنوان مدیریت کیس در سیستم مدرسه فعالیت می­کنند، در زمینه دسترسی به خدمات آموزشی و روانشناختی برای کودکان و خانواده­ هایشان دارای اختیار هستند، در حالی که مدیران کیس که در چینش سالمندی مشغول فعالیت هستند، می­ توانند خدمات پزشکی، مالی، سرپناه و یا در مورد بیمارانی که در ماه­ها و روزهای پایانی عمرشان هستند خدمات مراقبت و درمان را فراهم آورند.

صلاحیت­های مددکار اجتماعی به عنوان مدیر کیس

انجمن ملی مددکاران اجتماعی (NASW)، گواهی نامه­ای تحت عنوان مددکار اجتماعی مدیر کیس (C-SWCM) را برای مددکاران اجتماعی واجد شرایط صادر می­کند. برای اخذ گواهینامه، مددکار اجتماعی باید مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد در رشته مددکاری اجتماعی را از یک کالج یا دانشگاه معتبر داشته باشد و حداقل سه سال و چهار هزار و پانصد ساعت تجربه حرفه ­ای در یک سازمان اجتماعی که به ارائه خدمات مدیریت می­ پردازد را فراهم آورد. علاوه بر موارد گفته شده، مدیران مورد تأیید باید دارای یک مجوز مددکاری اجتماعی دولتی باشند و دوره اخلاق در انجمن ملی مددکاران اجتماعی (NASW) و استانداردهای آموزشی را سپری نموده باشند.

درآمد و پاداش

اداره کار و امور اجتماعی کشور ایالات متحده، مدیریت کیس در حرفه مددکاری اجتماعی را به عنوان شغل جداگانه طبقه ­بندی نمی­ کند. با این حال، این اداره در سال ۲۰۱۱ گزارش داد که میانگین حقوق مددکاران اجتماعی در حدود ​​۵۴،۲۲۰ دلار در سال است. هرچند که حقوق سالانه در فیلدهای مختلف نسبت به کارفرمایان متفاوت است. به طور مثال دریافتی مددکاران اجتماعی در بیمارستان­ها و سیستم­ های مراقبت­های بهداشتی به طور متوسط ​​۵۹،۴۰۰ دلار در سال است، در حالی که همتایان آن­ها در خدمات فردی و خانوادگی در حدود ۴۰،۷۴۰ دلار در سال دریافتی دارند. مددکاران اجتماعی در دولت فدرال بیشترین درآمد را به خود اختصاص می­ دهند و حقوق آن­ها به طور متوسط ​​بیش از ۷۰،۰۰۰ دلار در سال است.

گردآوری و ترجمه: سجّاد مجیدی پرست؛ دانشجوی دکترای مددکاری اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی؛ مدیر پژوهش کلینیک مددکاری اجتماعی هانا
انتشاریافته در مجموعه رسانه های مددکاری اجتماعی ایرانیان

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی مددکاران اجتماعی ایران

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا