ویدئو | پذیرش بعنوان مولفه تاب آوری

پذیرش بی‌قید و شرط انسانها

نوع احترام برای شخصی که خود را دوست دارد

اگر افراد به پذیرش بی‌قید و شرط انسان‌ها و خود توجه کافی داشته باشند، شأن و کرامت انسانی خود را افزایش خواهند داد. حال این، به چه معناست؟

به بیان ساده‌تر؛ یک فرد باید با تمام داشته‌ها و نداشته‌های خودش، آشنا باشد. اگر اخلاق ناپسندی در خود سراغ دارد، هر چه زودتر در جهت از بین بردن آن تلاش کرده و با تقویت اخلاق پسندیده، خود را محبوب دیگران نماید. حتما این سخن را شنیده‌اید ” شخصی که خود را دوست دارد باعث می‌شود تا دیگران نیز، او را دوست داشته باشند”. اگر چنین شرایطی وجود داشته باشد، محبوبیت فرد افزایش یافته و عزت نفس او نیز، بیشتر می‌شود.

خواسته خود را در اولویت قرار دهید

احترام به تفاوت‌ها را زمانی مشاهده خواهید کرد که خودتان، نظر و سلیقه مستقلی داشته باشید. در بحث پذیرش بی‌قید و شرط انسان‌ها، فرد باید با هر نوع سلیقه و علاقه‌ای که دارد کنار بیایید و هیچگاه سلیقه‌ها و علایق دیگران را در اولویت قرار ندهد. چیزی که برای فرد مهم است، سلیقه خود اوست. چرا که امکان دارد یک فرد خجول و بدون عزت نفس، بنا به رودربایستی یا خجالت، سلیقه‌ها و علایق دیگران را اولویت بداند. در این صورت چون فرد تصمیم گیرنده، یک فرد دیگر است، به مراتب، پیشروی از او برای این فرد خجول دشوار خواهد بود زیرا علاقه خود او به صورت ذاتی رخ می‌نماید. پس با این حساب، بهتر نیست از همان ابتدا خود را دوست داشته باشید و به سلیقه خودتان بیشتر از بقیه احترام بگذارید؟

پذیرش بی‌قید و شرط انسانها

پذیرش در مددکاری اجتماعی

پذیرش بی‌قید و شرط انسان‌ها موضوعی است که در کارزار مددکاری اجتماعی نیز، تایید شده است.

پذیرش در مددکاری اجتماعی به این صورت است که مددکاران نیز، بر این عقیده توافق دارند که اگر یک فرد، خود واقعی‌اش را دوست داشته باشد، شان و کرامت انسانی‌اش افزایش یافته و جایگاه بالاتری در اجتماع پیدا می‌کند. طبق این عقیده امکان دارد موضوعی با عنوان پذیرش بی قید و شرط انسان‌ها به افراد آموزش داده شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا