بهترین راههای استفاده از رسانه های اجتماعی در مددکاری اجتماعی

بهترین راههای استفاده از رسانه های اجتماعی در مددکاری اجتماعی

۵ راه بهترین استفاده از رسانه های اجتماعی برای حرفه مددکاری اجتماعی

کاری از کارگروه مترجمین رسانه تاب آوری اجتماعی ایران

بهترین راههای استفاده از رسانه های اجتماعی در مددکاری اجتماعی: رسانه های اجتماعی می توانند ابزار قدرتمندی برای مددکاران اجتماعی جهت ارتباط با گروههای هدف، همکاران و مردم باشند. یاد بگیرید که چگونه از رسانه های اجتماعی برای ارائه اطلاعات و منابع، ایجاد روابط، حمایت از تغییرات اجتماعی و ارتقای توسعه حرفه ای استفاده کنید. ه های اجتماعی در مددکاری اجتماعی

رسانه های اجتماعی می توانند ابزار قدرتمندی برای مددکاران اجتماعی جهت ارتباط با گروههای هدف، همکاران و مردم باشند. رسانه های اجتماعی در مددکاری اجتماعی

از رسانه ها می توان برای موارد زیر استفاده کرد:

بهترین راههای استفاده از رسانه های اجتماعی در مددکاری اجتماعی
بهترین راههای استفاده از رسانه های اجتماعی در مددکاری اجتماعی
 • اطلاعات و منابع را ارائه دهید. مددکاران اجتماعی می توانند از طریق رسانه های اجتماعی، جهت به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد خدمات تحصصی، منابع و رویدادهای آینده استفاده کنند. آنها همچنین می توانند از رسانه های اجتماعی جهت ارتباط مراجعین، گروههای هدفو یا سایر منابع دیگر (مانند گروه های پشتیبانی یا انجمن های آنلاین) استفاده کنند.
 • روابط ایجاد کنید. از رسانه های اجتماعی می توان جهت ایجاد روابط با گروه هدف، همکاران و عموم مردم استفاده کرد. این مهم می تواند به ایجاد یک حس مشترک اجتماعی- حمایتی کمک کند. رسانه های اجتماعی همچنین می توانند برای ارائه خدمات مشاوره ای و پشتیبانی به گروههای هدفی که ممکن است نتوانند به خدمات سنتی حضوری دسترسی داشته باشند استفاده بشود.
 • دفاع. از رسانه های اجتماعی می توان در جهت حمایت از تغییرات اجتماعی استفاده کرد. مددکاران اجتماعی می توانند از رسانه های اجتماعی با هدف افزایش آگاهی مردم در مورد مسائل اجتماعی، ترویج عدالت اجتماعی و تقاضای تغییر لازم در برخی سیاست ها و یا قوانین استفاده کنند.
 • توسعه حرفه ای. از رسانه های اجتماعی می توان جهت رشد و پیشرفت حرفه ای استفاده کرد. مددکاران اجتماعی می توانند از رسانه های اجتماعی برای گرفتنِ ارتباط با سایر متخصصان، به روز بودن در مورد آخرین تحقیقات و یادگیری مهارت های نوین استفاده کنند.
 • خودمراقبتی. از رسانه های اجتماعی همچنین می توان برای خودمراقبتی استفاده کرد. مددکاران اجتماعی می توانند از رسانه های اجتماعی برای ارتباط با دوستان و خانواده، الهام گرفتن و نیز کسب آرامش استفاده کنند.

چند نکته اضافی برای استفاده از رسانه های اجتماعی در مددکاری اجتماعی

رسانه های اجتماعی در مددکاری اجتماعی
رسانه های اجتماعی در مددکاری اجتماعی
 • حرفه ای باشید. هنگام استفاده از رسانه های اجتماعی برای مقاصد حرفه ای، حرفه ای بودن مهم است. این به معنای استفاده از زبان مناسب، اجتناب از نظرات شخصی و احترام به رازداری مخاطبان است.
 • مراقب مخاطبان خود باشید. هنگام استفاده از رسانه های اجتماعی، مهم است که مراقب مخاطبان خود باشید. این به معنای در نظر گرفتن سن، علایق و نیازهای افرادی است که می خواهید به آنها بپردازید.
 • با اخلاق باشید. هنگام استفاده از رسانه های اجتماعی، مهم است که اخلاقمند باشید. این به معنای پیروی از دستورالعمل های اخلاقیِ حرفه خود و احترام به حریم خصوصی مخاطبان است.

چند نمونه خاص از نحوه استفاده از رسانه های اجتماعی در مددکاری اجتماعی

 • یک مددکار اجتماعی ممکن است از توییتر برای به اشتراک گذاشتنِ اطلاعات در مورد خدمات جدیدی که در مرکز آنها ارائه می شود استفاده کند.
 • یک مددکار اجتماعی ممکن است از فیس بوک برای ارتباط با مخاطبانی که با اعتیاد دست و پنجه نرم می کنند استفاده کند و برای آنها پشتیبانی و منابع حمایتی فراهم نماید.
 • یک مددکار اجتماعی ممکن است از اینستاگرام برای افزایش آگاهی در مورد یک موضوع اجتماعی مانند بی خانمانی یا فقر استفاده کند.
 • یک مددکار اجتماعی ممکن است از LinkedIn برای برقراری ارتباط با سایر متخصصان در حوزه کاری خود استفاده کند و در مورد فرصت های شغلی جدید حرفه ای بیاموزد.
بهترین راههای استفاده از رسانه های اجتماعی در مددکاری اجتماعی
بهترین راههای استفاده از رسانه های اجتماعی در مددکاری اجتماعی

رسانه های اجتماعی ابزار قدرتمندی هستند که می توانند برای بهبود زندگی گروههای هدف و جوامع مورد استفاده قرار گیرند.

مددکاران اجتماعی با استفاده از رسانه های اجتماعی به شیوه ای متفکرانه و اخلاقمند می توانند تفاوت واقعی را در جهان ایجاد نمایند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا