نمونه هایی از تاب آوری در زندگی واقعی

نمونه هایی از تاب آوری در زندگی واقعی

کارگروه مترجمین رسانه تاب آوری اجتماعی ایران

نمونه هایی از تاب آوری در زندگی واقعی: تری فاکس – این قهرمان کانادایی تلاش کرد تا در سراسر کشور بدود تا برای درمان سرطان پول جمع کند. او پس از تسلیم شدن به این بیماری هرگز موفق نشد، اما تلاش‌های قهرمانانه و استقامت او در برابر تحمل دردها در فرهنگ عامه کانادا به یادگار مانده است.
هلن کلر – هلن کلر علیرغم نابینا و ناشنوا بودن، خواندن را آموخت، چندین کتاب نوشت و برای دفاع از حقوق نابینایان به سراسر جهان سفر کرد. این واقعیت که او به عنوان یک زن در اوایل دهه ۱۹۰۰ توانست این کار را انجام دهد بسیار قابل توجه تر است.
اپرا وینفری – وینفری فقیر و در شرایط وحشتناکی در زندگی خانگی خود بزرگ شد. به عنوان یک زن سیاهپوست فقیر در آمریکا، او همه شانس ها را در مقابل خود داشت. با این وجود، او پافشاری کرد و از طریق امپراتوری رسانه ای خود به یکی از قدرتمندترین افراد جهان تبدیل شد.
جیم کری – جیم کری قبل از غلبه بر فقر زندگی، یک بازیگر مبارز برای تبدیل شدن به کمدین معروف و ستاره فیلم هایی مانند Dumb and Dumber و The Mask، مدتی بی خانمان بود.
استیون هاوکینگ – علیرغم وخامت وضعیت سلامتی او به دلیل ALS، هاوکینگ به عنوان یک دانشمند ادامه داد و تا پایان عمر خود یکی از تأثیرگذارترین دانشمندان نسل خود بود.
آلبرت انیشتین این پناهنده یهودی در دهه ۱۹۴۰ از اروپا به ایالات متحده فرار کرد. مذهب و پناهندگی وی او را در موقعیت های خطرناکی قرار داد، اما او مقاومت لازم را داشت تا زندگی جدیدی را در آمریکا آغاز کند و به یکی از بزرگترین دانشمندان تاریخ تبدیل شود.

نمونه هایی از تاب آوری در زندگی واقعی
نمونه هایی از تاب آوری در زندگی واقعی

آنتونی آلبانیز – این نخست وزیر استرالیا در خانه شورایی از یک مادر مجرد به دنیا آمد. مادرش در تمام دوران تربیت او از سلامتی ضعیفی برخوردار بود، اما با مقاومت و پشتکار، آلبانیز به سی و یکمین نخست وزیر استرالیا تبدیل شد.
جی کی رولینگ – کتاب هری پاتر نویسنده‌ای که در حال مبارزه است، توسط ۱۲ ناشر جداگانه رد شد. با این وجود، او در سختی ها پافشاری کرد و مشهورترین نویسنده نسل خود شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا